paczka do anglii
Przesyłki do Anglii

Paczka do Anglii – tani i szybki kurier

Anglia to wciąż jeden z najczęstszych kierunków emigracji naszych rodaków. Szacuje się, że wielkość żyjącej tam Polonii to już ok 500 tys. osób. Nic więc dziwnego, że wysyłanie paczek do Anglii staje się coraz częstsze, a klienci szukają jak najszybszej i najwygodniejszej metody przekazu.

Paczka do Anglii – jak wysłać

Najpewniejszym i najkorzystniejszym sposobem wysyłania paczki do Anglii, jest skorzystanie z usług kurierskich rzetelnej firmy przewozowej.
Ta metoda pozwala na szybkie dostarczenie pakunku w systemie door to door, a cena za usługę jest dużo niższa, niż w przypadku tradycyjnych usług pocztowych.
Konkurujące ze sobą firmy dostosowują się do potrzeb swoich klientów,
a ich działania cechuje pełen profesjonalizm. Przesyłki kurierskie do Anglii są więc szybkie, wygodne i ekonomiczne. My, jako nadawcy, nie marnujemy czasu, a paczkę możemy wysłać bez wychodzenia z domu. Nasz adresat z kolei, może kontrolować trasę przesyłki i ocenić, kiedy do niego dotrze.  

kurier do Anglii

Proste zasady i jasne formalności

Każdy, kto chce skorzystać z usług kuriera po raz pierwszy, musi zapoznać się z ofertą danego usługodawcy. Potrzebne informacje zawarte są zazwyczaj na stronie internetowej. Kolejny krok to wypełnienie formularza, który zastępuje wykonywanie tradycyjnego telefonu. W odpowiednich polach wpisujemy wymiary, jakie ma nasza paczka do Anglii, jej ciężar, szacowaną wartość oraz ewentualne ubezpieczenie przesyłki. Ważnym elementem są także dane osobowe, zarówno nasze, jak i adresata. Płatność za usługę odbywa się zazwyczaj przelewem. Kiedy wszystkie formalności zostaną wykonane, na naszą skrzynkę mailową wysyłany jest list przewozowy. Jest to ważny dokument, który zawiera informacje konieczne, by nasza paczka trafiła pod wskazany adres.

Paczka do Anglii z Sendello

Paczka do Anglii –  cena

Już na etapie wybierania kuriera powinniśmy ustalić, jaki będzie koszt nadania paczki. Pomocny może okazać się ponownie telefon do Biura Obsługi Klienta, gdzie wykwalifikowani pracownicy pomogą nam wybrać korzystną ofertę. Coraz więcej firm udostępnia też na swoich stronach tzw. kalkulatory, które automatycznie wyceniają przekazania paczki o podanych wymiarach.  
Podstawowy czynnik, od którego zależy, ile będzie kosztowała paczka do Anglii to jej wymiary – im większa i cięższa będzie, tym więcej zapłacimy.  Kolejny element to ilość kilometrów, którą ma do przebycia kurier. Cena jest też zależna od opcji, jaką wybierzemy. Jeśli zależy nam na szybkości, możemy zamówić tzw. paczkę express, która jest dostarczana do adresata samolotem. Ta opcja jest dużo szybsza, ale też droższa od standardowej paczki.