Nadchodzący czas beztroski i zabawy, ciepła i długich nocy zbliża się wielkimi krokami. Pozostało już mało czasu aby uzupełnić zaległości w szkole oraz aby zaplanować wymarzone wakacje. Trzeba odpocząć, w końcu należy się odrobinę wytchnienia po całym roku ciężkiej nauki w szkole czy na uczelni.

 

Wycieczkę trzeba dobrze zaplanować.

Czy to wędrówka po polskich górach, czy podróż w cieplejsze zakątki świata, należy się przygotować. Nie tylko pamiętamy o odpowiednim zapleczu finansowym, wyposażeniu plecaka, ale także o pewnych dodatkach. Na wakacjach z pewnością nie może zabraknąć aparatu fotograficznego i kamery. W obecnych czasach posiadamy to wszystko w telefonach i tabletach, jednak zupełnie inaczej fotografuje się przyrodę oraz zabytki profesjonalnym aparatem fotograficznym. Na rynku znajdziemy różne rodzaje takich sprzętów. Aparaty cyfrowe sprawdza się znakomicie w rękach najmłodszych. Są one lekkie, poręczne i łatwe w obsłudze. Oczywiście, nie wątpiąc w umiejętności dzieciaków, dla nich także frajdą będzie robienie zdjęć lustrzanką.

Fotografia to świetna pamiątka z wakacji. Nawet jeśli lubimy do jakiegoś miejsca podróżować często, to za każdym razem warto poświęcić chwilę i pstryknąć choć kilka zdjęć. Nigdy nie wiadomo co za rok zmieni się w tym miejscu. Kiedy już dotrzemy do naszego celu wędrówki, zastanówmy się na spokojnie co warto fotografować, a co ominąć aby nie marnować miejsca na karcie pamięci. To jest klucz do idealnych zdjęć. Uporczywe jest usuwanie rozmazanych fotografii na drugi dzień, co zbędnie zabiera czas. Aby zdjęcia wyszły dobrej jakości zwróćmy uwagę na światło. Oświetlenie odgrywa ogromną rolę w uchwyceniu najlepszych momentów.

Wspaniałe wakacje nie zdarzają się przecież codziennie. Po pierwsze światło a po drugie perspektywa. Jeżeli np.: chcemy zrobić zdjęcie krajobrazu górskiego, to możemy ustawić się w pozycji stojącej lub ustawić aparat na dogodnym miejscu. Natomiast aby zrobić fantastyczne zdjęcia swojemu pupilowi, należy zgiąć kolana, kucnąć, zejść do poziomu stojącego na przeciwko naszego psa. Inną sprawą jest zdjęcie w ruchu. To nie lada wyzwanie dla posiadaczy psiaków. Zwierzaki te bywają bardzo ruchliwe i nieokiełznane. Wtedy należy wyprzedzić ruch zwierzęcia, to znaczy skierować aparat w miejsce, w kierunku którego on biegnie. Po powrocie, ze zdjęć robionych takimi technikami, wyjdzie piękna fotoksiążka ze zdjęciami z wakacji.